Reklama

Poradnik dla każdego

Poradnik dla każdego

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Światło, ruch, śmiech, ludzie - wszystko to nic nie kosztuje. Lecz sprawi, że z własnego życia z łatwością wydobędziesz więcej.
T

Tak jak każdego z nas, również Ciebie dotykają co jakiś czas złe samopoczucie i czarne myśli. Nie mów wtedy od razu o stanach depresyjnych, bo depresja to poważna choroba. Nie z każdym zmartwieniem trzeba zaraz iść do psychologa czy psychiatry. Pamiętaj, że człowiek ze swoim ciałem, umysłem i duchem jest całością - uczyli o tym już starożytni. Jeśli więc chcesz zadbać o głowę, zajmij się też swoim ciałem. Zastanów się, jakie możliwości dają Ci Twoje ciało, natura, ludzie, świat wokół Ciebie. Naprawdę, można wiele zrobić, żeby odsunąć zły nastrój, pozbyć się zmęczenia, złagodzić stres, nie dopuścić do wypalenia i utraty sensu życia.

Panuj nad mózgiem

Po pierwsze - zacznij od światła. Przebywaj za dnia możliwie dużo na dworze, nawet w dni niesłoneczne. Ty słońca przez chmury nie widzisz, ale ono Ciebie tak. Daj słońcu...

12533

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]