Reklama

Po smokach ich poznacie

07.06.2009
Czyta się kilka minut
"Tygodnik Powszechny" wręczył Medale Świętego Jerzego. Za walkę ze smokiem skostniałego systemu edukacji nagrodę odebrała Krystyna Starczewska. Za osłabianie smoka ignorancji i apatii w sferze ekonomii laur otrzymał prof. Leszek Balcerowicz.
Laureaci Medalu św. Jerzego 2009 - Krystyna Starczewska i Leszek Balcerowicz /fot. Grażyna Makara
G

Gala wręczenia Medali - nagrody przyznawanej od 1993 r. za walkę ze smokiem zła i uparte budowanie dobra w życiu społecznym - odbyła się w krakowskim Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Kilkuset gości zgromadzonych na sali przywitał prowadzący Piotr Mucharski, a redaktor naczelny "Tygodnika" ks. Adam Boniecki rozpoczął spotkanie od zaprezentowania efektów walki pisma ze smokiem finansowej zapaści.

Z pomocą prezentacji multimedialnej opowiedział krótką i obfitującą w zwroty historię kilku ostatnich miesięcy pisma - od wsparcia przez koncern ITI i zmianę formatu pisma, przez wzrost liczby czytelników, nagrody i nieoczekiwane trudności finansowe, aż po pomoc czytelników, wyjście z zapaści i 6 czerwca 2009 r., w którym mocno stojącemu już na nogach "Tygodnikowi" po raz szesnasty przychodzi wręczać Medale Świętego Jerzego.

***

...
6407

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]