Reklama

Ostatnie słowo

Ostatnie słowo

30.11.2020
Czyta się kilka minut
Administracja Donalda Trumpa rozpoczęła przekazywanie władzy Joemu Bidenowi. Ale to nie znaczy, że ustępujący prezydent pogodził się z porażką i schowa się w cieniu.
W oczekiwaniu na wynik: okolice Białego Domu w Waszyngtonie, 7 listopada 2020 r. PABLO MARTINEZ MONSIVAIS / AP / EAST NEWS
T

To był moment, na który Ameryka czekała 16 dni. Emily Murphy, szefowa rządowej agencji General Services Administration, wysłała list do Joego Bidena. Uznała w nim jego zwycięstwo w wyborach i tym samym uruchomiła procedurę przekazywania władzy. Urzędniczka zwlekała z tą formalnością od 7 listopada, gdy na podstawie decydującej wygranej w Pensylwanii ogłoszono Bidena prezydentem-elektem. Murphy stwierdziła wtedy, że „nie otrzymała oficjalnej informacji o tym, kto jest zwycięzcą wyborów”, i obserwowała sądową walkę Trumpa o odkręcenie wyniku wyścigu.

Mafia i Myszka Miki

Prawnicy prezydenta nie byli w stanie przedstawić dowodów na rzekome oszustwa wyborcze i przegrali w ponad 30 sprawach sądowych. Zaliczyli m.in. głośną porażkę w Pensylwanii, gdzie starali się zablokować certyfikację wyników głosowania. Sędzia federalny Matthew Brann napisał w uzasadnieniu wyroku, że...

6752

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy pani Zdzieborska uczestniczy w codziennych zebraniach sztabu CNN, gdzie ustalane są reguły jak traktować czyli oczerniać administrację Trumpa? Autorka zapewne nie słyszała, że Biden w większości dużych miast amerykańskich uzyskał gorszy wynik wyborczy od H.Clinton, ale w Milwaukee (WI), Philadelphia (PA), Detroit(MI) i Atlanta (GA) wygrał zdecydowanie i właśnie tych miast potrzebował do zwycięstwa. To są fakty, a głosowanie korespondencyjne i Covid ułatwiło demokratom mówiąc wprost fałszerstwa wyborcze. I jeszcze jedno. Biden będzie atrapą prezydenta, a rządzić będzie Obama poprzez swoich ludzi, którzy są w otoczeniu Bidena. Biden ma trudności z samodzielnym formułowaniem myśli i bardzo często nie wie gdzie się znajduje. Czy redakcji TP naprawdę nie interesuje to co dzieje się w Ameryce? Czy wszystko na temat USA musi być pisane na wzór antyamerykańskich mediów (CNN, NBC, MSNBC, CBS, ABC, NYT, WP)?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]