Reklama

Odkrywanie Ameryki

Odkrywanie Ameryki

30.09.2019
Czyta się kilka minut
David Simon jest twórcą tyleż niezwykle utalentowanym, co wymagającym wobec widza. Może sobie na to pozwolić, bo sam stworzył jego nowe, specyficzne upodobania.
„Kroniki Times Square” Davida Simona MATERIAŁY PRASOWE HBO
K

Kto się najbardziej zasłużył dla serialowej rewolucji, która na początku wieku odmieniła oblicze telewizji? Wahać się można między dwiema postaciami: twórcą „Rodziny Soprano” Davidem Chase’em oraz Davidem Simonem, którego najnowsza produkcja, „Kroniki Times Square”, niedawno weszła w trzeci sezon.

Zwierciadło na ulicy

Simon zapisał się w historii telewizji przede wszystkim jako twórca przełomowego serialu „Prawa ulicy” (2002-08). Obok „Rodziny Soprano” była to jedna z produkcji, dzięki którym telewizja zaczęła być traktowana jako poważne medium, zdolne do tworzenia artystycznie wartościowych, społecznie ważkich tekstów kultury. Choć serial Simona nigdy nie gromadził przed ekranami wielkiej publiczności, od razu stał się ulubieńcem krytyków, porównujących go do arcydzieł XIX-wiecznej powieści realistycznej.

W „Prawie ulicy” twórcy przyglądają się ulicom...

13040

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]