Reklama

Ładowanie...

Od zwyczajności do potworności

21.09.2010
Czyta się kilka minut
W nowej kolekcji na DVD ukazały się filmy dokumentalne "Stalin. Korzenie terroru" oraz "Hitler. Studium zbrodni" zrealizowane przez BBC.
„HITLER. STUDIUM ZBRODNI”, „STALIN. KORZENIE TERRORU” – prod. BBC, Wielka Brytania 2003, 2005. Dystryb. DVD Best Film.
N

Nad trupem radzieckiego wodza stoją kolejno: Wiaczesław Mołotow, Nikita Chruszczow, Ławrientij Beria, córka Stalina Swietłana oraz jego syn Wasilij. Jak w klasycznym kryminale Agathy Christie narrator zastanawia się: który z nich zabił? Czy byli to polityczni adwersarze, czy może ktoś z latami zaniedbywanej i srogo prześladowanej rodziny? Telewizja BBC nie po raz pierwszy znalazła sposób, jak z ciężką problematyką historyczną trafić pod strzechy. Po kilku latach docierają również i do nas starannie wydane zestawy DVD z filmami dokumentalnymi poświęconymi dwóm największym satrapom XX wieku. Spełniają one rolę podwójnie edukacyjną: prześwietlając obrosłe mitologią, przetrawione przez popkulturę historyczne postacie, uczą jednocześnie, jak powinna wyglądać misyjna działalność szanującej się publicznej telewizji.

Niemal kino akcji

...
4939

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]