Reklama

Ładowanie...

No właśnie

24.11.2006
Czyta się kilka minut
Tytuł ma wyrażać bezradność. Bo tak właśnie jest.
W

Wszystko już napisano i dodawać nie ma czego. Doniesienia pojawiły się w prasie codziennej, wysokonakładowej, więc nawet powtarzanie za nią zdaje się nie mieć sensu. Powtórzmy jednak:

"Ta wojna trwa od kilku lat.

Po jednej stronie zwykli, staromodni piechurzy.

Po drugiej stronie - stale rosnąca armia właścicieli motocykli, quadów (...), skuterów śnieżnych.

Walka toczy się na dziesiątkach szlaków pomiędzy Krakowem a Tatrami, wokół Gorlic, Rabki i Nowego Targu. Na Kowańcu, pod schroniskiem na Turbaczu, w masywach Babiej Góry, Pilska, w Beskidzie Żywieckim i Bieszczadach. W Ojcowskim Parku Narodowym. W ścisłych rezerwatach. (...) Zmotoryzowani są w tej batalii zdecydowanie górą" (Jarosław Sidorowicz i Michał Olszewski, "Wojna na szlaku", "Duży Format" nr 45/06).

Z tego i z wcześniejszych tekstów...

2951

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]