Reklama

Musimy dodać ludziom odwagi

Musimy dodać ludziom odwagi

08.02.2021
Czyta się kilka minut
Claus Ruhe Madsen: Szybkie działanie, dobra komunikacja z obywatelami i partnerskie podejście to elementy naszego sukcesu.
KRISTINA BECKER / PHOTOVISIONEN / MATERIAŁY PRASOWE
Ł

ŁUKASZ GRAJEWSKI: Na czym polega główna przyczyna sukcesów, jakie Rostock odnosi w walce z koronawirusem?

CLAUS RUHE MADSEN: Istnieje kilka hipotez. Oprócz położenia geograficznego i struktury ludności w naszym landzie, Meklemburgii-Pomorzu Przednim, decydujące znaczenie miało bardzo szybkie i konsekwentne działanie na początku pierwszej fali, w połowie marca 2020 r. Już wtedy, przy zaledwie czterech wykrytych infekcjach w naszym mieście, zdecydowaliśmy się odwołać imprezy masowe i zamknąć szkoły oraz przedszkola. Pracownikom administracji umożliwiliśmy pracę zdalną. Nasze obostrzenia zaczęły obowiązywać od czterech do sześciu tygodni wcześniej niż w południowych regionach Niemiec, które w tym czasie były znacznie bardziej dotknięte przez koronawirusa.

Od początku potrafiliśmy lokalizować źródła zakażeń oraz śledzić kontakty zakażonych i jesteśmy w...

4927

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]