Reklama

Moja osobność

Moja osobność

14.11.2006
Czyta się kilka minut
Jolanta Stefko /fot. D. Węgiel
A

ANNA MATEJA: - W powieści "Diablak" główna bohaterka wypowiada życzenia dla Julka, młodego poety: "żeby znalazł swoje miejsce w życiu, a nie tylko w literaturze, żeby znalazł ludzi, którzy potrafiliby z nim rozmawiać i nie pytali go, gdzie pracuje, czy ma stałą pracę, ile zarabia, żeby wydawcy nie domagali się od niego pieniędzy na wydawanie jego książek"... Przezornie nie zapytam o pracę, a jedynie o to, czy kiedykolwiek zaproponowano wydanie wierszy, jeśli wcześniej Pani za to zapłaci?

JOLANTA STEFKO: - Na debiut książkowy czekałam kilka lat, ale, rzeczywiście, doszłoby do niego wcześniej, gdybym miała pieniądze i mogła wydawcy zwrócić koszty. Nie bardzo jednak miałam ochotę zajmować się zbieraniem pieniędzy, bo uważam, że od tego jest wydawca. Dlaczego chce się tym obarczać autora, skoro prawdopodobieństwo, że zarobi na wydaniu książki, jest raczej nikłe...

17191

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]