Reklama

Ładowanie...

Moja osobność

14.11.2006
Czyta się kilka minut
Jolanta Stefko /fot. D. Węgiel
A

ANNA MATEJA: - W powieści "Diablak" główna bohaterka wypowiada życzenia dla Julka, młodego poety: "żeby znalazł swoje miejsce w życiu, a nie tylko w literaturze, żeby znalazł ludzi, którzy potrafiliby z nim rozmawiać i nie pytali go, gdzie pracuje, czy ma stałą pracę, ile zarabia, żeby wydawcy nie domagali się od niego pieniędzy na wydawanie jego książek"... Przezornie nie zapytam o pracę, a jedynie o to, czy kiedykolwiek zaproponowano wydanie wierszy, jeśli wcześniej Pani za to zapłaci?

JOLANTA STEFKO: - Na debiut książkowy czekałam kilka lat, ale, rzeczywiście, doszłoby do niego wcześniej, gdybym miała pieniądze i mogła wydawcy zwrócić koszty. Nie bardzo jednak miałam ochotę zajmować się zbieraniem pieniędzy, bo uważam, że od tego jest wydawca. Dlaczego chce się tym obarczać autora, skoro prawdopodobieństwo, że zarobi na wydaniu książki, jest raczej nikłe...

17191

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]