Reklama

Miodowy miesiąc Platformy

Miodowy miesiąc Platformy

06.07.2010
Czyta się kilka minut
Prof. Jan Kofman, politolog: Zapowiedź rozliczania rządu, PO i Rosji za tragedię smoleńską może oznaczać, że powrót Jarosława Kaczyńskiego do dawnej retoryki jest możliwy. Rozmawiał Andrzej Brzeziecki
A

Andrzej Brzeziecki: Jakim prezydentem będzie Bronisław Komorowski? Czy będzie samodzielny? A może zechce budować własną siłę polityczną?

Jan Kofman: Oba zjawiska, mimo że bliskoznaczne, nie są tożsame. I jedno, i drugie byłoby zresztą bardzo trudne. Ośrodek polityczny nie powstaje w ciągu kilku miesięcy, a w tej kwestii pierwszy rok będzie kluczowy - rok do wyborów parlamentarnych, które odzwierciedlają rzeczywiste wpływy różnych liderów w partii. Przez najbliższe miesiące Bronisław Komorowski będzie spłacał dług Platformie Obywatelskiej. Być może stanie się wręcz instrumentem jej polityki, w dobrym sensie tego słowa. Będzie pomagać PO w grze politycznej, czasem będzie wetował, czasem podpisywał ustawy, czasem inicjował jakieś ruchy - wtedy PO będzie mogła mówić: popieramy naszego prezydenta.

Ale możliwość wetowania i ...

16334

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]