Reklama

Ładowanie...

Między "już" a "jeszcze nie" (5)

26.12.2004
Czyta się kilka minut
Spójrzcie na adwentowe listy, które dziś towarzyszą tekstowi. Warto je będzie później dokładnie przeczytać. Teraz poślijcie wszystkim autorom dobre życzenie. Także tym, którzy nie zmieścili się w druku. Przyłączam się i wszystkim dziękuję za niezwykły Adwent z Wami.
W

Wigilia to jeszcze Adwent.

***

W jednym z listów adwentowych znajduję słowa: “(...) balsamem dla mojej duszy były odniesienia tyczące naszej łączności ze Starszymi Braćmi, tak bardzo mi tego brakuje w naszej religii! Dlaczego tak jest? To strata wielka, przecież można by zupełnie inaczej, może wystarczyłoby śmielej podążać za wskazaniami Ojca Świętego". To właśnie Jan Paweł II nazwał Żydów “starszymi braćmi", odwiedzając rzymską synagogę w 1986 r.

Rok 2004 jest w pewnym sensie wyjątkowy: wigilia przypada w piątek - zbieg okoliczności sprawia, że wyznawcy trzech religii wywodzących się z wiary Abrahama: Żydzi, Chrześcijanie i Muzułmanie, w tym samym czasie zwracają się ku Jedynemu. Dla wierzących jest w tym wezwanie do nadziei, że On sam pomoże nam dostrzec wreszcie nasze wzajemne braterstwo.

...

17669

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]