Reklama

Między "już" a "jeszcze nie" (5)

Między "już" a "jeszcze nie" (5)

26.12.2004
Czyta się kilka minut
Spójrzcie na adwentowe listy, które dziś towarzyszą tekstowi. Warto je będzie później dokładnie przeczytać. Teraz poślijcie wszystkim autorom dobre życzenie. Także tym, którzy nie zmieścili się w druku. Przyłączam się i wszystkim dziękuję za niezwykły Adwent z Wami.
W

Wigilia to jeszcze Adwent.

***

W jednym z listów adwentowych znajduję słowa: “(...) balsamem dla mojej duszy były odniesienia tyczące naszej łączności ze Starszymi Braćmi, tak bardzo mi tego brakuje w naszej religii! Dlaczego tak jest? To strata wielka, przecież można by zupełnie inaczej, może wystarczyłoby śmielej podążać za wskazaniami Ojca Świętego". To właśnie Jan Paweł II nazwał Żydów “starszymi braćmi", odwiedzając rzymską synagogę w 1986 r.

Rok 2004 jest w pewnym sensie wyjątkowy: wigilia przypada w piątek - zbieg okoliczności sprawia, że wyznawcy trzech religii wywodzących się z wiary Abrahama: Żydzi, Chrześcijanie i Muzułmanie, w tym samym czasie zwracają się ku Jedynemu. Dla wierzących jest w tym wezwanie do nadziei, że On sam pomoże nam dostrzec wreszcie nasze wzajemne braterstwo.

...

17669

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]