Reklama

Lanolinę wcieraj na ciepło

Lanolinę wcieraj na ciepło

27.01.2020
Czyta się kilka minut
W noc przed sztafetą gorączka skoczyła mu do 39 stopni. Woda w Pacyfiku ma trzy stopnie, ale Rafał Ziobro wie, że drugiej okazji do przepłynięcia wpław Cieśniny Beringa nie dostanie.
Rafał Ziobro w lodowej kąpieli przed jedną z wypraw, Kraków, 2011 r. / Fot. Archiwum Rafała Ziobry
N

Nad filiżanką herbaty tańczą obłoczki pary. Wnętrze pachnie świeżo zmieloną kawą i korzennymi przyprawami. Mżawka na zewnątrz skutecznie wypędza kolejnych turystów z krakowskiego Rynku i dzwonek w drzwiach kawiarni raz za razem oznajmia przybycie kolejnych zziębniętych gości.

– Różnica temperatur – rzuca Rafał, spoglądając w stronę kobiety w zaparowanych okularach. – Nie uwierzysz, ale ja marznąć nie lubię.

Na zdjęciach sprzed kilku lat Ziobro, rocznik 1977, wygląda na kilkanaście kilogramów więcej niż teraz, gdy przy filiżance kawy opowiada o swojej drodze od amatora alpinizmu do niemal wyczynowego pływaka. Niemal, bo Rafał upiera się, że w pływaniu tylko raz otarł się o zawodowstwo. I na więcej nie ma ochoty.

– Jako pierwszy Polak i dziewiąty człowiek w historii przepłynąłem Cieśninę Magellana. Uczestniczyłem też w sztafecie, która dokonała pierwszego i jak...

14734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]