Reklama

Łagodny cień kryzysu

Łagodny cień kryzysu

09.06.2009
Czyta się kilka minut
Rząd, związki zawodowe, Fiat, Kościół - w kryzysie Włosi jakoś dają sobie radę. Choć cena jest wysoka: wydatki państwa wynikające z potrzeby opanowania kryzysu wyniosą może sto, a może dwieście miliardów euro. O pomoc zabiega nawet świat mody.
C

Czy papieros może być lekarstwem na kryzys? Zapewne tak - bo pomaga odprężyć się i uspokoić. Tak przynajmniej sądzą specjaliści z włoskiego instytutu higieny, którzy poinformowali niedawno, że Włosi wracają do palenia. Nie tylko został zahamowany obserwowany od paru lat spadek liczby palących, ale w dodatku palacze odrabiają straty. Liczba palących wzrosła już o 3 proc. Specjaliści z instytutu są przekonani, że powrót do papierosów pozostaje w związku z kryzysem gospodarczym, bo rytuał palenia w jakiejś mierze pomaga rozładować stres.

Kryzys bowiem - to nie tylko pogorszenie się stanu gospodarki. To także stan ducha. A Włosi z obawą patrzą w przyszłość. Z niedawnych badań instytutu Ipsos wynika, że aż 73 proc. z nich boi się, iż będzie gorzej. Dlatego, według tego samego sondażu, kończy się czas rozszalałej konsumpcji. Włosi już nie kupują tak dużo jak...

10547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]