Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

17.03.2020
Czyta się kilka minut
10–16 marca
TEATR GROTESKA
T

TEATRY

Zamknięte z powodu pandemii koronawirusa polskie instytucje kulturalne masowo przenoszą swoją działalność do internetu. Spektakle online udostępniają m.in. Teatr Nowy z Poznania, TR Warszawa i krakowska Groteska – po raz pierwszy w sieci można obejrzeć razem z dziećmi spektakl „Brzydkie Kaczątko”.

MUZEA

Z kolei na wirtualne oprowadzania po swoich wystawach zapraszają Muzeum POLIN, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku czy Muzeum Narodowe w Krakowie. Bogaty program działań ogłosiła warszawska Zachęta: tu oprowadzania po wystawach odbywają się w stałych godzinach. Intensywnie działają także mniejsze instytucje: Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu zorganizowała 12 marca transmisję internetową z wernisażu wystawy Tomasza Matuszaka.

OPERY I FILHARMONIE

Wiedeńska Opera Państwowa zaplanowała repertuar dla internautów aż do 2 kwietnia. Każde nagranie pojawia się o godzinie 19 (poza zwykle długimi operami Wagnera, które rozpoczynają się o 17) i jest dostępne w sieci przez 24 godziny. Nie brakuje polskich akcentów: Piotra Beczałę dwukrotnie obejrzymy w „Tosce”, a Tomasza Koniecznego w „Pierścieniu Nibelunga”. Z kolei do 31 marca kod „BERLINPHIL” zapewnia bezpłatny wstęp do „cyfrowej sali koncertowej” na wszystkie koncerty Berliner Philharmoniker.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]