Reklama

Ładowanie...

Już kojarzę

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Od kilku tygodni media zajmują się sprawą zapowiadanej od dawna książki o życiu Ryszarda Kapuścińskiego (na str. 34 omawia ją Zygmunt Bauman). Jej autor, Artur Domosławski, podejmuje kilka kontrowersyjnych kwestii związanych z zaangażowaniem Kapuścińskiego w socjalizm, a także z jego późniejszą pracą reporterską.
P

Polska kultura nie lubi, gdy ktoś majstruje przy pomnikach. Pojawiły się zatem pełne oburzenia głosy wzywające do zatrzymania publikacji, a Znak odmówił jej wydania. Pani Alicja Kapuścińska złożyła pozew o ochronę dóbr osobistych, argumentując, że zagrożona jest dobra pamięć o jej mężu. Jestem przekonany, że ten medialno-prawny spektakl robi Kapuścińskiemu więcej szkody niż sama publikacja, bo zamiast rzeczowej dyskusji mamy targi domysłów, plotek i inwektyw.

Jak to zwykle bywa - jeden spektakl goni kolejny, wszak mamy w Polsce wiele pomnikowych postaci. Dziś w samo południe znalazłem w skrzynce mailowej list od adwokata Macieja Ślusarka ze znanej kancelarii warszawskiej. Krótkie pisemko dotyczy filmu "Różyczka" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, który wkrótce wejdzie na ekrany kin. Adwokat Ślusarek, działając w imieniu p. Ewy Beynar-Czeczott, "wnosi o ...

1566

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]