Reklama

Już kojarzę

Już kojarzę

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Od kilku tygodni media zajmują się sprawą zapowiadanej od dawna książki o życiu Ryszarda Kapuścińskiego (na str. 34 omawia ją Zygmunt Bauman). Jej autor, Artur Domosławski, podejmuje kilka kontrowersyjnych kwestii związanych z zaangażowaniem Kapuścińskiego w socjalizm, a także z jego późniejszą pracą reporterską.
P

Polska kultura nie lubi, gdy ktoś majstruje przy pomnikach. Pojawiły się zatem pełne oburzenia głosy wzywające do zatrzymania publikacji, a Znak odmówił jej wydania. Pani Alicja Kapuścińska złożyła pozew o ochronę dóbr osobistych, argumentując, że zagrożona jest dobra pamięć o jej mężu. Jestem przekonany, że ten medialno-prawny spektakl robi Kapuścińskiemu więcej szkody niż sama publikacja, bo zamiast rzeczowej dyskusji mamy targi domysłów, plotek i inwektyw.

Jak to zwykle bywa - jeden spektakl goni kolejny, wszak mamy w Polsce wiele pomnikowych postaci. Dziś w samo południe znalazłem w skrzynce mailowej list od adwokata Macieja Ślusarka ze znanej kancelarii warszawskiej. Krótkie pisemko dotyczy filmu "Różyczka" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, który wkrótce wejdzie na ekrany kin. Adwokat Ślusarek, działając w imieniu p. Ewy Beynar-Czeczott, "wnosi o ...

1566

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]