Reklama

Jezu, słuchaj!

Jezu, słuchaj!

05.12.2016
Czyta się kilka minut
Pokrzepcie omdlałe ręce! Wzmocnijcie osłabione kolana! Mówcie małodusznym: »Bądźcie mężni! Nie bójcie się!« Oto wasz Bóg!”.
S

Słysząc te słowa proroka Izajasza, myślimy przede wszystkim o sobie. Jak by to było wspaniale, gdyby wreszcie zjawił się ktoś, kto sprawiłby, że odtąd mielibyśmy wokół wyłącznie dobrych ludzi! Pytanie tylko, skąd mamy wyglądać takiego wybawcy, który skutecznie uwolni nas od wszystkiego, co psuje nam jakość życia? Gołym okiem widać, że wokół nas sami podli ludzie... A i diabłów co niemiara – tak dużo, że nawet egzorcyści, których też przybywa, nie mogą sobie z nimi poradzić. Wygląda na to, że nie pozostaje nam nic innego, jak tylko śpiewać, nawet na pasterce: „Słuchaj, Jezu, jak Cię błaga lud, / Słuchaj, słuchaj, uczyń z nami cud, / Przemień, o Jezu, smutny ten czas, / O Jezu, pociesz nas!”.

Tymczasem Jakub Apostoł mówi: „Bracia! (...) nie narzekajcie jedni na drugich, abyście nie byli sądzeni. Oto Sędzia stoi już u drzwi”. To jednak sędzia, który nie przychodzi, aby karać, ale...

2602

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

A jeśli my ateiści właśnie dlatego chcemy przyjąć uchodźców bo Boga nie ma? I nikt i nic nie zrobi za nas tego co trzeba zrobić? I przed nikim nie da się usprawiedliwić swojego skurwysyństwa?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]