Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Jest lepiej, jest gorzej

Jest lepiej, jest gorzej

29.06.2003
Czyta się kilka minut
Z prof. Janem Jerschiną, socjologiem, o wykształceniu Polaków rozmawia Andrzej Brzeziecki
A

ANDRZEJ BRZEZIECKI: Jak ocenia Pan raport Głównego Urzędu Statystycznego podsumowujący wyniki spisu powszechnego z 2002 r.?
JAN JERSCHINA: Dziwię się, że spis przeprowadzono tak późno. Przez 13 lat zarządzano procesem przemian społecznych i ustrojowych bez danych o Polakach. Takie spisy najlepiej robić co cztery lata. Jest to wysiłek finansowy i organizacyjny, ale też tempo zmian w Polsce jest duże. Natomiast prezesowi GUS i Generalnemu Komisarzowi Spisowemu prof. Tadeuszowi Toczyńskiemu należą się wyrazy uznania za wspaniałą robotę. Najwyższe odznaczenia państwowe byłyby tu w pełni zasłużone.

Proszę pokornie pana Toczyńskiego, by baza elektroniczna wyników spisu była powszechnie, w całości, natychmiast i bezpłatnie dostępna.

Czas skończyć z tym, że badania GUS wykonane za pieniądze podatników są sprzedawane, co wyklucza użytkowanie ich przez...

15305

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]