Reklama

Ładowanie...

Jaki tam ze mnie szaman

16.06.2009
Czyta się kilka minut
W 1995 r. Jan Paweł II ogłosił uroczystość Najświętszego Serca Jezusa Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Bene­dykt XVI poszedł dalej: w tym roku 18. Światowy Dzień (19 czerwca) będzie początkiem Roku Kapłańskiego. Okazją jego ogłoszenia jest 150. rocznica śmierci św. Jana Vianneya, którego Papież wybrał na patrona Roku.
S

Sugestie, jak ten Rok przeżywać, opracował kard. Stanisław Dziwisz. Zadaniem księdza - przypomniał - jest głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów i posługa miłosierdzia. Metropolita nie pisze traktatu, ale stawia pytania: "Jak my głosimy to słowo? Czy (...) z pasją? Czy (...) z całego serca, z całej duszy, ze wszystkich sił przekazujemy ludziom najważniejszą prawdę o ich życiu i śmierci, o ich losie i ostatecznym przeznaczeniu? Czy (...) Eucharystia, a także jej adoracja jest w centrum naszego życia? A co z posługą sakramentu pojednania? (...) Jacy jesteśmy w konfesjonale? Czy jesteśmy miłosierni? Czy potrafimy ofiarować pocieszenie biednym, skruszonym braciom i siostrom? I czy potrafimy być, my sami, skruszonymi grzesznikami? Z reguły służymy tym, którzy do nas przychodzą, i mamy co robić. (...) Czy chcemy dalej kontynuować taki model posługi kapłańskiej? Czy...

4765

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]