Reklama

Ładowanie...

Jak zaczynała się inwazja: korespondencja z Ukrainy

Jak zaczynała się inwazja: korespondencja z Ukrainy

25.02.2022
Czyta się kilka minut
Paweł Pieniążek, korespondent "TP" z Charkowa: "Sytuacja jest kompletnie nieprzewidywalna. Wszelkie planowanie tutaj już dawno umarło. Jest za to poczucie, że trzeba działać na własną rękę, bo nikt inny Ukrainy nie obroni - poza samą Ukrainą".

Posłuchaj

2

24 lutego o 4 rano po wystąpieniu prezydenta Władimira Putina rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Godzinę później Pawła Pieniążka, naszego korespondenta na Ukrainie, obudził w Charkowie huk artylerii.

Niestety wielu z nas do końca życia zapamięta, co robiliśmy i gdzie byliśmy w ten poranek, kiedy usłyszeliśmy o napaści. 24 lutego o godzinie 12:40 czasu polskiego Krzysztofowi Storemu udało się połączyć z Pawłem Pieniążkiem i porozmawiać o tym, jak na miejscu wyglądały pierwsze godziny rosyjskiej inwazji.


Posłuchaj też

Podkast Powszechny: Dlaczego Putin zaatakował Ukrainę


Moment, kiedy Paweł czekał na spóźniony pociąg do Kijowa, był jedynym, w którym mogliśmy spokojnie porozmawiać, choć na przepełnionym dworcu trudno o spokój. Tło dźwiękowe tego nagrania nie spełnia może studyjnych wymogów jakości, ale na pewno dobrze oddaje chaos panujący wtedy w Ukrainie.


ATAK NA UKRAINĘ

Sytuację w Ukrainie śledzimy na bieżąco, w aktualizowanym serwisie specjalnym.


 

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter