Ładowanie...
Jak zaczynała się inwazja: korespondencja z Ukrainy
Jak zaczynała się inwazja: korespondencja z Ukrainy
Posłuchaj
24 lutego o 4 rano po wystąpieniu prezydenta Władimira Putina rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Godzinę później Pawła Pieniążka, naszego korespondenta na Ukrainie, obudził w Charkowie huk artylerii.
Niestety wielu z nas do końca życia zapamięta, co robiliśmy i gdzie byliśmy w ten poranek, kiedy usłyszeliśmy o napaści. 24 lutego o godzinie 12:40 czasu polskiego Krzysztofowi Storemu udało się połączyć z Pawłem Pieniążkiem i porozmawiać o tym, jak na miejscu wyglądały pierwsze godziny rosyjskiej inwazji.
Posłuchaj też
Podkast Powszechny: Dlaczego Putin zaatakował Ukrainę
Moment, kiedy Paweł czekał na spóźniony pociąg do Kijowa, był jedynym, w którym mogliśmy spokojnie porozmawiać, choć na przepełnionym dworcu trudno o spokój. Tło dźwiękowe tego nagrania nie spełnia może studyjnych wymogów jakości, ale na pewno dobrze oddaje chaos panujący wtedy w Ukrainie.
Sytuację w Ukrainie śledzimy na bieżąco, w aktualizowanym serwisie specjalnym.
PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO
„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »
Słuchaj w: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Lecton | RSS
„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński i Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story | Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet.
PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »
Weź, słuchaj!
Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!