Reklama

Iść tam, gdzie jest trudniej

Iść tam, gdzie jest trudniej

28.12.2009
Czyta się kilka minut
Brat Alois, przeor Ekumenicznej Wspólnoty z Taizé: Jezus podziwia otwarcie na dobro ludzi nieznających Boga. Jako chrześcijanie musimy z uwagą rozglądać się, gdzie Chrystus jest już obecny. Rozmawiała Joanna Bątkiewicz-Brożek
J

Joanna Bątkiewicz-Brożek: W centrum Reguły napisanej przez Brata Rogera, założyciela Wspólnoty z Taizé, jest Jezus. A kim jest Jezus dla Brata osobiście?

Brat Alois, przeor Wspólnoty z Taizé: Na początku Reguły Brat Roger pisze, że "jeśli jesteśmy razem, to tylko z powodu Chrystusa i Jego Ewangelii". Dla mnie to wewnętrzne ciągłe wołanie: w centrum życia postawić Chrystusa. Bo w Nim Bóg daje się nam cały. Przychodzi, żeby żyć ludzkim życiem. Staje się biedny, poznaje cierpienie. Kocha i wybacza aż do końca. We wszystkich tych aspektach chcemy naśladować Jezusa, idąc razem, jako bracia. W pojedynkę nie da się tego zrobić. Jezus przyszedł, żeby łączyć, a nie żeby powoływać indywidualistów. Kościół Chrystusa ma być komunią. Jezus dał tego przykład, żyjąc razem z Dwunastoma.

W świecie funkcjonuje wiele wizerunków...

13467

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]