Reklama

A jeśli nic nie ocaleje

A jeśli nic nie ocaleje

31.10.2017
Czyta się kilka minut
Nie wierzymy w kres świata, jaki znamy, skoro nic nas jeszcze nie zmusiło do wymyślenia go na nowo. W teatrze na przykład.
„Wróg ludu” w reż. Jana Klaty. Spektakl Starego Teatru na festiwalu Dialog we Wrocławiu.
M

Mimo wstrzymania dotacji przez Ministerstwo Kultury wrocławski festiwal teatralny Dialog odbył się w zakładanym kształcie dzięki wysiłkom organizatorów i wsparciu ludzi kultury z Polski i zagranicy.

Prowokacyjne hasło wywoławcze pierwszej z trzech dużych festiwalowych debat („Dialogu nie będzie?”) dyrektor Dialogu Tomasz Kireńczuk zaproponował, jeszcze zanim okazało się, że może ono być wróżbą. To, co stało się później, potwierdziło, że z prowokacjami trzeba uważać. Kireńczuk jako jedyny dyrektor festiwalu teatralnego w Polsce zdecydował się na zaproszenie najgłośniejszego przedstawienia polskiego ubiegłego sezonu – „Klątwy” w reżyserii Olivera Frljicia z Teatru Powszechnego (poza tą sceną spektakl prezentowany był w Polsce gościnnie tylko w Teatrze Rozrywki w Chorzowie). Zdawał sobie sprawę z ryzyka, toteż podjął kroki mające na celu zapobieżenie spodziewanym oskarżeniom i...

16742

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]