Reklama

„Gejowskie lobby” i „frakcja korupcyjna”

„Gejowskie lobby” i „frakcja korupcyjna”

17.06.2013
Czyta się kilka minut
W

W Watykanie istnieje „gejowskie lobby” oraz „frakcja korupcyjna”. Takie stwierdzenie miało paść z ust papieża Franciszka podczas spotkania z Konfederacją Zakonników i Zakonnic Ameryki Łacińskiej 6 czerwca. Uczestnicy spotkania nie nagrali rozmów między nimi a papieżem, jednak odtworzyli i zapisali jego przebieg po zakończonym spotkaniu. Watykan, powołując się na prywatny charakter spotkania, nie zdementował informacji o wypowiedzi papieża.

Powiedział czy nie powiedział? Pewności nie ma, ale brak dementi z Watykanu pozwala Franciszkowe słowa uznać za wysoce prawdopodobne. Pytanie, czy jego poprzednicy uderzali w taki ton? Wprawdzie już Paweł VI mówił o swądzie szatana, który wdarł się do Kościoła, ale na myśli miał ogólnikowe zwątpienie, niezadowolenie i brak zaufania (1972). Większym echem odbiły się rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa kard. Josepha...

2884

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]