Reklama

Ładowanie...

„Gejowskie lobby” i „frakcja korupcyjna”

17.06.2013
Czyta się kilka minut
W

W Watykanie istnieje „gejowskie lobby” oraz „frakcja korupcyjna”. Takie stwierdzenie miało paść z ust papieża Franciszka podczas spotkania z Konfederacją Zakonników i Zakonnic Ameryki Łacińskiej 6 czerwca. Uczestnicy spotkania nie nagrali rozmów między nimi a papieżem, jednak odtworzyli i zapisali jego przebieg po zakończonym spotkaniu. Watykan, powołując się na prywatny charakter spotkania, nie zdementował informacji o wypowiedzi papieża.

Powiedział czy nie powiedział? Pewności nie ma, ale brak dementi z Watykanu pozwala Franciszkowe słowa uznać za wysoce prawdopodobne. Pytanie, czy jego poprzednicy uderzali w taki ton? Wprawdzie już Paweł VI mówił o swądzie szatana, który wdarł się do Kościoła, ale na myśli miał ogólnikowe zwątpienie, niezadowolenie i brak zaufania (1972). Większym echem odbiły się rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa kard. Josepha...

2884

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]