Reklama

Dwóch na huśtawce

Dwóch na huśtawce

06.07.2010
Czyta się kilka minut
W kampanii było wiele negatywnych emocji. Jednak obaj kandydaci starali się przede wszystkim zabiegać o centrowego wyborcę, i te zabiegi nadawały ton ostatnim dniom rywalizacji. Na szczęście dla polskiej demokracji.
N

Niedzielny wieczór wyborczy był jednym z najbardziej niepewnych w ostatnich latach. Nic jednak nie świadczy tak dobrze o polskiej demokracji, jak reakcje na to, co się zdarzyło, oraz ta właśnie niepewność.

Perspektywa, że może powtórzyć się sytuacja z 2005 r., budziła obawy wśród zwolenników Platformy Obywatelskiej i nadzieje w Prawie i Sprawiedliwości. Sam wynik, chociaż nie był zaskakujący w świetle sondaży z ostatnich miesięcy, wywołał bardzo nieoczywiste reakcje w obydwóch sztabach. Wśród działaczy Platformy była to raczej ulga i ostrożne zadowolenie niż triumfalizm - nikt już nie mówił o "dorżnięciu watahy". Natomiast w sztabie PiS nie było rozpaczy, ani, jak w 2007 r., oskarżenia "szerokiego frontu" o tę porażkę - przeważały nastroje optymistyczne i mobilizujące do dalszej walki przed kolejnymi wyborami.

Wrażenie, że z tych wyborów...

11386

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]