Reklama

Dwóch na huśtawce

Dwóch na huśtawce

06.07.2010
Czyta się kilka minut
W kampanii było wiele negatywnych emocji. Jednak obaj kandydaci starali się przede wszystkim zabiegać o centrowego wyborcę, i te zabiegi nadawały ton ostatnim dniom rywalizacji. Na szczęście dla polskiej demokracji.
N

Niedzielny wieczór wyborczy był jednym z najbardziej niepewnych w ostatnich latach. Nic jednak nie świadczy tak dobrze o polskiej demokracji, jak reakcje na to, co się zdarzyło, oraz ta właśnie niepewność.

Perspektywa, że może powtórzyć się sytuacja z 2005 r., budziła obawy wśród zwolenników Platformy Obywatelskiej i nadzieje w Prawie i Sprawiedliwości. Sam wynik, chociaż nie był zaskakujący w świetle sondaży z ostatnich miesięcy, wywołał bardzo nieoczywiste reakcje w obydwóch sztabach. Wśród działaczy Platformy była to raczej ulga i ostrożne zadowolenie niż triumfalizm - nikt już nie mówił o "dorżnięciu watahy". Natomiast w sztabie PiS nie było rozpaczy, ani, jak w 2007 r., oskarżenia "szerokiego frontu" o tę porażkę - przeważały nastroje optymistyczne i mobilizujące do dalszej walki przed kolejnymi wyborami.

Wrażenie, że z tych wyborów...

11386

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]