Reklama

Dobry czy zły „Duch Asyżu”

Dobry czy zły „Duch Asyżu”

18.01.2011
Czyta się kilka minut
Międzyreligijne spotkanie w Asyżu - i to sprzed 25 lat, i to planowane na październik 2011 r. - nie przestaje budzić wątpliwości. Jako świadek tamtych wydarzeń nie mam poczucia, żeby moje Credo było poddane relatywizacji.
W

W czasie noworocznego spotkania z wiernymi Benedykt XVI nawiązał do planowanej na październik pielgrzymki do Asyżu, "by z przedstawicielami innych wspólnot chrześcijańskich oraz tradycji religijnych modlić się w intencji wolności wyznania gwarantującej pokój". Okazją pielgrzymki jest 25. rocznica Światowego Dnia Modlitw o Pokój, który z inicjatywy Jana Pawła II zgromadził tam wysokich przedstawicieli niemal wszystkich religii świata.

Podjęcie przez Benedykta XVI inicjatywy Poprzednika jest wymownym znakiem ciągłości. Jan Paweł II po latach tak wspominał tamto spotkanie: "Po raz pierwszy w historii mężczyźni i kobiety różnych wyznań i religii razem ze mną udali się do tego świętego miejsca, jakim jest Asyż, by błagać o dar pokoju dla całego świata. Bardzo pragnąłem owego spotkania; pragnąłem, aby w obliczu panujących w świecie podziałów i niebezpieczeństwa...

3955

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]