Reklama

Czy astronautyka zagraża religii?

Czy astronautyka zagraża religii?

19.01.1958
Czyta się kilka minut
1

1Od momentu wystrzelenia pierwszego satelity ziemi ukazują się w całej prasie światowej, a również i w prasie polskiej, artykuły omawiające rozmaite zagadnienia związane z astronautyką. Wielu ludzi fascynuje bowiem możliwość rychłych już lotów międzyplanetarnych i dowiedzenie się wreszcie, jak to jest naprawdę na księżycu, na Marsie czy na Wenus.

Zagadnienie podróży międzyplanetarnych oprócz aspektów przede wszystkim naukowych, ekonomicznych czy moralnych posiada również i doniosły aspekt teologiczny. Nasuwają się bowiem następujące, niezwykle istotne pytania: czy na innych planetach żyją jakieś istoty rozumne? Po wtóre – czy pozytywna odpowiedź na to pierwsze pytanie nie podważy w jakiś sposób podstaw światopoglądu chrześcijańskiego? Następnie – jaki może być stosunek tych istot rozumnych do Boga i do tej moralności, którą my nazywamy prawem naturalnym? A może istoty te są...

16851

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]