Reklama

Człowiek – wyższa konieczność

Człowiek – wyższa konieczność

04.09.2007
Czyta się kilka minut
Jest cała armia takich lekarzy jak ja - mówi dr Ilona Rosiek-Konieczna, którą podejrzewa się o wyłudzenie z Małopolskiej Kasy Chorych 300 tys. zł. Jej historia pokazuje, że lekarz może być postawiony przed tragicznym konfliktem: jeśli pomoże pacjentowi, złamie przepisy.
Ilona Rosiek-Konieczna / fot. GRZEGORZ KOZAKIEWICZ
D

Dziś życie 58-letniej dr Rosiek-Konieczny wypełnia religia (jest zielonoświątkowcem), opieka nad bezdomnymi i małżeństwo. Jerzego poznała w 1997 r.: mężczyzna wyszedł z alkoholizmu i wstąpił do Kościoła Zielonoświątkowców. Pani doktor prowadziła wtedy prywatny gabinet w Nowej Hucie i tkwiła w depresji. Bo ludziom, szczególnie z ciężkimi nałogami, nie udawało się pomóc. Próbowała. Ściągali do niej pacjenci z całego miasta i podkrakowskich wiosek. Często nie mieli pieniędzy na leczenie i ubezpieczenie, w dowód wdzięczności za pomoc zostawiali w gabinecie główkę kapusty. Lekarka kombinowała, jak ulżyć im w cierpieniu. Nie lubi się chwalić. To Jerzy opowiada, jak za własne pieniądze kupowała ludziom leki i jedzenie. Dziś dr Rosiek-Konieczny nie wypiera się, że wypisywała bezdomnym recepty na inwalidów wojennych czy emerytów: to właśnie w ten sposób miała wyłudzić pieniądze z...

8874

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]