Reklama

Ładowanie...

Co zrobisz, gdy to się skończy? Zapytaliśmy o to Ukraińców z różnych zakątków kraju

z Przemyśla, Lwowa, Kijowa, Irpienia, Charkowa i Ruskich Tyszek
23.12.2022
Czyta się kilka minut
Chcą pokoju. Jakie mają marzenia na czas powojenny?
Od lewej z góry: MAJA HORELKINA, HAŁYNA TANAJ, HAŁYNA ŁEHKOWA, JURIJ KUZMIN, OŁENA AŁCZANOWA, PAWŁO KOWTONIUK, OŁEH MAKOWEJCZUK, OKSANA MALCEWA
M

MAJA HORELKINA, 39 lat, specjalistka IT, Przemyśl

Gdyby dziś skończyła się wojna, pojechałabym do Kijowa. Tam jest moja rodzina i przyjaciele. Przytuliłabym ich wszystkich. Nie bałabym się puścić tam też córki Jewheniji, która mimo wojny nie zrezygnowała z marzenia, by otworzyć kawiarnię w Kijowie.

Plecak towarzyszy Mai od 2014 r. Wówczas w Donbasie wybuchła wojna między Ukrainą a wspieranymi...

20973

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]