Reklama

Ciężary ponad siły

Ciężary ponad siły

15.06.2003
Czyta się kilka minut
M

Mam 47 lat, od 23 lat jestem żonaty. Katolik, ślub kościelny, dzieci chrzczone i bierzmowane, praktyki religijne regularne. Mamy z Żoną czworo dzieci, w tym dwoje ostatnich tzw. nieplanowanych, na skutek posługiwania się NPR (Żona skończyła Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego i ma urzędowy papier upoważniający Ją do nauczania NPR, a nie naucza ich tylko dlatego, że nie pozwala Jej na to uczciwość, gdyż na własnej skórze przekonała się, jak bardzo wiedza książkowa odbiega od praktyki i jakie niespodzianki może zgotować organizm kobiety). Przebieg ostatniej ciąży, stan zdrowia żony i nasz wiek sprawiają, że czujemy się upoważnieni do nie powoływania na świat więcej dzieci. I stosujemy metody sztuczne, na których, jak dotąd, nie zawiedliśmy się.

Moja polemika z o. Meissnerem jest życiowej, nie teologicznej, natury. Ojciec obraża takich ludzi jak ja, imputując nam, że nie kochamy...

3970

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]