Reklama

Ładowanie...

Seks po katolicku

04.01.2015
Czyta się kilka minut
Wbrew stereotypom, wierzący Polacy podchodzą do seksu dojrzale, co nie znaczy – ortodoksyjnie.
Fot. Joanna Siwiec i Bartek Barczyk
W

W połowie 2013 r. pojawiła się w kilku mediach – m.in. na stronach tygodnika „Wprost” i „Super Ekspressu” – informacja, że osoby wierzące są bardziej zadowolone z życia seksualnego niż niewierzące: zadowolonych miało być 31 proc. wierzących i tylko 23 proc. ateistów. Problem w tym, że do przywoływanych badań nie sposób dotrzeć, a portal randkowy, który je rzekomo zrobił, nie odpowiada na pytania i ma bardzo złe opinie w internecie. Najprawdopodobniej była więc to sprytna (i mało uczciwa) kampania reklamowa.

Jednak w każdej nieprawdzie, by była przekonująca, jest jakieś ziarenko prawdy. Czy rzeczywiście stereotyp katolika jako osoby z nieciekawym życiem erotycznym jest prawdziwy?

Purytanie i hedoniści

Nie ma poważnych badań skupiających się na relacjach religijności i jakości życia seksualnego. Jednak dzięki prof. Zbigniewowi Izdebskiemu...

15133

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]