Reklama

Ciało staje się słowem

Ciało staje się słowem

02.01.2005
Czyta się kilka minut
Czasem na Mszach, podczas których błogosławię ślub, zachęcam nowożeńców, by spojrzeli na sakrament małżeństwa w świetle słów prologu św. Jana o Słowie, które stało się ciałem. Przysięga miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej oznacza bowiem, że człowiek obiecuje ukochanemu albo ukochanej taką miłość, tak niezmienne trwanie przy sobie i taką przejrzystość w myślach, słowach i uczynkach, by współmałżonek miał szansę pomyśleć: Bóg musi mnie prawdziwie kochać, skoro dał mi tak cudowną żonę, tak kochanego męża.
-

---ramka 343713|prawo|1---Małżonkowie stają się dla siebie wzajemnie słowem, które Bóg wypowiada do nich. “Boga nikt nigdy nie widział, ale Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, pouczył", że miłość małżeńska jest sakramentem, czyli doświadczalnym znakiem niewidzialnej łaski Boga.

Najczęściej wezwanie do naśladowania Jezusa odczytywane jest jako zachęta do inspirowania się Jego ludzkimi czynami i słowami. Chodzi w niej o to, by robić to, co On zrobiłby w danej sytuacji. Nagłym olśnieniem może być jednak moment, gdy uświadomisz sobie, że jesteś zaproszony, by stawać się słowem Boga. Pomyśl: możesz kontynuować dzieło Emanuela i być dobrą nowiną, którą Bóg chce rozradować Twoich bliźnich. Ile razy okażesz się dla Twoich braci i sióstr człowiekiem dobrym i pomocnym, tyle razy będą mieli szansę powiedzieć: “Jaki ten świat wspaniały". Nietrudno również...

2706

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]