Reklama

Chopin z betonu

Chopin z betonu

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Tradycyjna placówka, z kapciami i przykurzonymi gablotami, mogłaby przetrwać taką inwazję. Jednak naszpikowana elektroniką supernowoczesna ekspozycja multimedialna była bezbronna jak turbina airbusa wobec ziarenka pyłu z Islandii.
P

Po powrocie z przedszkola moja młodsza córka oświadczyła:

- A ja wiem, kto miał serce w plecaku!

- Kto?

- Chopin!

- Nieprawda! - zaprotestowała starsza. - Chopin miał serce w słoiku.

W tej sytuacji postanowiliśmy zabrać dzieci do nowego Muzeum Chopina.

Warszawskie tempo

Wszystko przebiegło zgodnie z najlepszą warszawską tradycją. Najpierw pisali po gazetach, że nie ma siły, że za chińskiego boga nie zdążą w terminie. Potem odbyło się uroczyste otwarcie, po którym placówkę natychmiast zamknięto. Potem otwarto ją ponownie, ale prasa doniosła, że przez najbliższy rok wszystkie bilety są zarezerwowane.

Ktoś inny pewnie by odpuścił, ale nie moja żona. Dwa tygodnie po inauguracji weszła na stronę internetową i bez najmniejszych trudności kupiła cztery karty wstępu.

Najgorsze, że tak długo trwało

Nie...

10328

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]