Reklama

Boży wojownicy z sąsiedztwa

Boży wojownicy z sąsiedztwa

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Chcieli urządzić rzeź. Mieli do dyspozycji więcej bomb i materiałów wybuchowych niż w przypadku zamachów w Madrycie czy Londynie. Znakiem śmierci chcieli uczcić rocznicę zamachu na World Trade Center (11 września). Przynajmniej od ubiegłego tygodnia wiadomo już: terror islamski dotarł do Niemiec.
J

Jednak dzięki przezorności służb bezpieczeństwa Niemcy jeszcze raz uniknęły katastrofy. Po raz siódmy od 2001 r. policja przeszkodziła akcji terrorystycznej. Całymi miesiącami ok. 300 funkcjonariuszy Ochrony Konstytucji i Wydziału Kryminalnego obserwowało domniemanych terrorystów. Potem wysłano jednostkę specjalną GSG9 (odpowiednik polskiego Gromu) - w niewielkim miasteczku Oberschledorn na granicy Westfalii i Hesji aresztowała ona trzech islamistycznych ekstremistów; trwają poszukiwania dalszych siedmiu.

Ale tym razem wszystko jest inaczej niż przy poprzednich próbach. W przypadku potencjalnych zamachowców chodzi o dwóch Niemców i jednego niemieckiego Turka. Obydwaj Niemcy - 29-letni Fritz G. z Ulm i 22-letni Daniel S. z Neunkirchen - są konwertytami, chrześcijanami, którzy przeszli na islam. To zupełnie nowy krąg sprawców - już nie "importowany" z Bliskiego...

5664

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]