Reklama

Błazen czy pomazaniec

Błazen czy pomazaniec

21.07.2009
Czyta się kilka minut
Mimo gorszących opinię publiczną zachowań premier Włoch pozostaje w dobrych stosunkach z Kościołem. Czemu zawdzięcza taryfę ulgową?
O

Od paru miesięcy Włosi zastanawiają się, kiedy Kościół, a może i Watykan, a najlepiej by było, gdyby i sam Papież, zganią publicznie premiera Silvio Berlusconiego za niemoralne prowadzenie się. Miała go dosyć druga żona Veronica Lario, która wystąpiła o rozwód. Zgorszeni powinni być także hierarchowie i dać temu wyraz. Szef rządu tymczasem nie wypiera się zarzucanych mu występków. Twierdzi, że ma do nich prawo, i domaga się poszanowania swej prywatności. Zapewnia, że jest nadal dobrze widziany przez Kościół, Watykan i samego Benedykta XVI.

Nie brak osób, które przyznają mu rację: jedni z satysfakcją, drudzy z ubolewaniem, zależnie od - właśnie nie bardzo wiadomo, od czego. I to jest równie poważny problem.

***

W piątek 10 lipca rzecznik watykański oświadczył, że przed wyjazdem na wypoczynek w Alpy Benedykt XVI nie zdąży przyjąć...

9546

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]