Reklama

Ładowanie...

Biskupi, najpierw rozliczcie się sami, potem brońcie papieża

19.11.2022
Czyta się kilka minut
Stanowisko Episkopatu wobec działań Jana Pawła II odnośnie molestowania małoletnich więcej mówi o myśleniu biskupów niż o pontyfikacie polskiego papieża.
Biskupi na mszy z okazji 389. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, czerwiec 2021 r. / fot. Beata Zawrzel / REPORTER
D

Długo można ciągnąć listę zarzutów do ogłoszonego właśnie przez Radę Stałą Episkopatu „Stanowiska wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich”. Najistotniejszym z nich jest jednak chyba to, że członkowie Rady Stałej (mam nadzieję, że nie wszyscy, ale ostatecznie taki a nie inny dokument ogłoszono, tak a nie inaczej podpisany) nie są w stanie usłyszeć realnych pytań. W jednym z polskich podsumowań Synodu zapisano, iż głównym problemem polskiego Kościoła jest fakt, że tu nikt nikogo nie słucha, że nie próbuje się nawet usłyszeć pytań i że w związku z tym udzielane odpowiedzi niewiele mają wspólnego z realnymi problemami wiernych czy nawet duchownych...

12182

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]