Reklama

Żołnierze we śnie

Żołnierze we śnie

04.11.2009
Czyta się kilka minut
Tim Hetherington: Dla wielu żołnierzy największym stresem nie jest to, co dzieje się na polu bitwy. Przeżywają śmierć towarzyszy, ale są razem. Trudniej jest potem. Rozmawiała Magdalena Rittenhouse
M

Magdalena Rittenhouse: Śpiący żołnierze to dość niezwykły sposób pokazywania wojny. Jak wpadł Pan na pomysł zrealizowania takiego projektu?

Tim Hetherington: Byłem w Afganistanie kilkakrotnie. Za każdym razem stacjonowałem z tym samym plutonem. Można powiedzieć: żyłem z nimi. Gdy wracałem do domu, oglądałem swoje zdjęcia. Lubię mieć czas, żeby się nad nimi zastanowić. I właśnie po powrocie odkryłem, że to jedno robi na mnie duże wrażenie i ciągle do niego wracam.

Kto był pierwszym śpiącym żołnierzem?

Luke Nevalla. Pojawia się w mundurze. Z czasem zdjęcia stały się bardziej intymne. Często fotografowałem ich, gdy spali bez ubrań.

Mają kłopoty ze snem?

W grupie żołnierzy, z którą byłem, 70 proc. zażywało leki nasenne albo na...

3671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]