Ładowanie...
Zobaczysz Izrael
Skąd tak surowa ocena? Może stąd, że młody Żyd mieszkający w Polsce nie pasuje do wizji świata, jaką marsz ma kształtować?
Powrót do życia
Pamięć o Holokauście, która do lat 70. była raczej pamięcią indywidualną, stała się potem podstawą mitu założycielskiego Izraela i częścią żydowskiej tożsamości. Marsz Żywych to sposób budowania tej tożsamości wśród młodzieży. Jest czymś więcej niż tylko przejściem trasy z Auschwitz do Birkenau. To dwa tygodnie podróży po Polsce i Izraelu oraz miesiące przygotowań. Nie chodzi o to, by młodzi różnych narodowości wspólnie powiedzieli “nigdy więcej!", lecz o budowę narodowej jedności, stworzenie doświadczenia wspólnego dla nastolatków żydowskich z różnych miejsc świata.
Ta podróż ma dwa etapy. Pierwszy to Polska, “kraj-cmentarz". Uczestnicy zwiedzają głównie obozy zagłady,...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]