Reklama

Złote, a skromne

Złote, a skromne

17.12.2019
Czyta się kilka minut
Skromnie i rodzinnie obchodził papież 50. rocznicę święceń kapłańskich (13 grudnia 1969).
W

Wieczorem odwiedził kurię generalną swego zakonu, gdzie wręczono mu pięciotomowe wydanie pism o. Miguela Fiorito, wychowawcy i duchowego mistrza kilku pokoleń argentyńskich jezuitów. „Wieczór wspomnień”, rozpoczęty prezentacją książki, zakończył się kolacją w zakonnym refektarzu.

„Obecność papieża była powrotem do domu, rodzinnym świętem” – mówił o. José Narvaja, redaktor dzieła, dodając, że nie da się zrozumieć Franciszka, jego myślenia i działania, bez poznania o. Fiorito, któremu Jorge Bergoglio zawdzięcza całą zakonną i kapłańską formację. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]