Reklama

Zegarek z Londynu

Zegarek z Londynu

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Takie się stały moje podróże. Jestem zarażony i nic na to nie mogę poradzić. Rozglądam się i ciągle ich widzę. Złodziei.
Z

Za mną spocony facet w kraciastej koszuli i chyba trochę pijany. Trzyma się ręką uchwytu, w drugiej ręce teczka i kurtka przewieszona na przedramieniu. Facet bez wyrazu, oczy ma puste, jakby były szklane; ale się pcha, kładzie się plecami na kobiecie, więc ona się odsuwa i siada; zostaję ja.

I jest tak. On się nadal pcha, teraz już na mnie, z przodu twardo stoi jakiś gość, tylko czasem się odwróci. Stoję w tym imadle, a ręka trzeciego (na przedramieniu też wisi mu kurtka) wyciąga z mojej kieszeni pieniądze. Widzę to wszystko, czytam gesty, jakbym oglądał mecz w zwolnionym tempie. Jedyne, co pozostaje, to się z nimi bić, więc cap za tę łapę, którą czuję, widzę w kieszeni; więc mordę drzeć na cały tramwaj; a oni trzej też się drą na mnie (cały tramwaj wtedy odwraca się plecami, nikt nic nie widzi, nic się nie stało). Ręka ucieka jak namydlona; ten niby pijany...

13662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]