Reklama

Zegarek z Londynu

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Takie się stały moje podróże. Jestem zarażony i nic na to nie mogę poradzić. Rozglądam się i ciągle ich widzę. Złodziei.
Z

Za mną spocony facet w kraciastej koszuli i chyba trochę pijany. Trzyma się ręką uchwytu, w drugiej ręce teczka i kurtka przewieszona na przedramieniu. Facet bez wyrazu, oczy ma puste, jakby były szklane; ale się pcha, kładzie się plecami na kobiecie, więc ona się odsuwa i siada; zostaję ja.

I jest tak. On się nadal pcha, teraz już na mnie, z przodu twardo stoi jakiś gość, tylko czasem się odwróci. Stoję w tym imadle, a ręka trzeciego (na przedramieniu też wisi mu kurtka) wyciąga z mojej kieszeni pieniądze. Widzę to wszystko, czytam gesty, jakbym oglądał mecz w zwolnionym tempie. Jedyne, co pozostaje, to się z nimi bić, więc cap za tę łapę, którą czuję, widzę w kieszeni; więc mordę drzeć na cały tramwaj; a oni trzej też się drą na mnie (cały tramwaj wtedy odwraca się plecami, nikt nic nie widzi, nic się nie stało). Ręka ucieka jak namydlona; ten niby pijany...

13662

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]