Reklama

Zdrowie i polityka

Zdrowie i polityka

23.09.2008
Czyta się kilka minut
Najważniejsza dla reformy systemu ochrony zdrowia będzie ustawa nakazująca samorządom przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego.
T

To dałoby szpitalom realnego właściciela, a w konsekwencji - wreszcie konieczność realnego liczenia kosztów. PiS podnosi larum, że to prywatyzacja, a w ustach jego liderów prywatyzacja to nieszczęście. Być może Platforma dogada się z SLD, który pod pewnymi warunkami byłby gotów pomóc koalicji w przełamaniu - zapowiedzianego już - weta prezydenta. Jeśli to się nie uda, Platforma anonsuje, że znajdzie inny sposób, by doprowadzić do przekształceń szpitali w spółki - ale to blef, weto sprawiłoby rządowi kłopot.

PiS na razie dyscyplinuje tych swoich członków, którzy ewentualnie byliby gotowi poprzeć plany rządu. Czuwa prezydent, zawsze gotowy pomóc partii, z której się wywodzi. Formacja braci Kaczyńskich rozważa też pomysł wielkiej kampanii politycznej, polegającej na domaganiu się rozpisania referendum z pytaniem "czy chcesz prywatyzacji w służbie zdrowia?". Bez...

1549

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]