Reklama

Ładowanie...

Zaniżone dane

Zaniżone dane

17.08.2003
Czyta się kilka minut
W “Ściądze z Francji" (dodatek francuski z serii “Unia dla Ciebie", “TP" nr 31/03) przeczytałem, że wyznawców islamu jest we Francji 4 proc. Są to chyba dane zaniżone. O kilkunastu procentach czytałem w prasie francuskiej już w 2001 r. i to przed 11 września. Również 65-proc. udział źródeł atomowych w produkcji energii jądrowej we Francji to stanowczo zbyt niski wskaźnik. W 2000 r. udział ten wynosił już ponad 78 proc., a w ostatnich dwu latach jeszcze się zwiększył do minimum 80 proc. (źródła: www.electricitedefrance.fr; Janet Wood “Looking ahead. A bigger role for nuclear in Europe?", Electricity International, maj 2001).
R

RAFAŁ MAJDA (Łódź)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]