Reklama

Za dużo, za mało

Za dużo, za mało

31.05.2011
Czyta się kilka minut
To tylko mała notka w sobotniej gazecie, ćwierć szpaltki, której żaden przegląd prasy na pewno by nie uwzględnił (radiowe prasówki nie wiadomo po co mają zwyczaj meldować nam przede wszystkim, co na pierwszych stronach gazet, tak jakby to miało jakieś decydujące znaczenie...). A właśnie tych kilkanaście wierszy warto nie tylko przeczytać.
O

OBOP podliczył, że przeciętne nasze dziecko spędza przed telewizorem dwie i pół godziny dziennie, a w soboty i niedziele więcej (a więc na pewno w tym czasie nie rozmawia z rodzicami, nie pomaga im, nie czyta książek, nie uprawia gier ruchowych, nie wędruje po ciekawych miejscach, nie bawi się w zespole). Potem czytamy w tej notce o akcji "podwórka zamiast telewizora" (jak rozumiem, podwórka z sensownymi zabawami zespołowymi) i o projekcie apelu na obrady dziecięcego sejmu w dniu 1 czerwca: aby soboty były czasem wycieczek rodziców i dzieci, a nie czasem tkwienia z pilotem w ręku przed ekranem. Będzie coś z tego?

Cóż, nota jest malutka i wielu jej nawet nie zauważy. A jeżeli dla żadnego pisma nie stanie się "tematem numeru" (ulubiona forma przyciągnięcia uwagi), a u żadnego gospodarza radiowego programu nie zasłuży na dyskusję z gośćmi (telewizje rzecz jasna...

1260

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]