Reklama

Ładowanie...

Z frontu walki z kryzysem

13.07.2010
Czyta się kilka minut
GRECJA
K

Kolejnym posunięciem rządu, ratującym kraj przed bankructwem, ma być reforma systemów socjalnych; przewiduje m.in. podniesienie wieku emerytalnego dla urzędników. Związki zawodowe odpowiedziały w minionym tygodniu strajkiem generalnym, protestując też przeciw reformie prawa pracy, która ułatwia zwolnienia. W minionym tygodniu rząd zapowiedział też zamrożenie płac w sektorze prywatnym. Spekuluje się o przedterminowych wyborach.

FRANCJA

Reforma emerytur, sztandarowy projekt prezydenta Sarkozy’ego i rządu, jest zagrożona. Wszystkiemu winny skandal, w który zamieszani są minister pracy i prezydent: miliarderka, spadkobierczyni koncernu L’Oréal, miała nielegalnie wspierać finansowo francuską prawicę. Reforma przewidywała podniesienie wieku emerytalnego z 60 do 62 lat. Dziś jest on najniższy w Unii. Także faktyczny wiek...

2096

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]