Reklama

Wyspa

Wyspa

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Formuła tczewskiego festiwalu jest prosta: umożliwić studentom i absolwentom kierunków artystycznych debiut przed szeroką publicznością, zwracając szczególną uwagę na interdyscyplinarność i poszukiwania nowych form.
Miejski Teatr Dramatyczny Tilzit: "Panna Julia"
P

Pierwsze założenie udało się z nawiązką zrealizować - zainteresowanie spektaklami ze strony mieszkańców Tczewa jest ogromne - drugie pozostało jedynie obietnicą. W ubiegłych latach najciekawsze propozycje pochodziły właśnie z pogranicza sztuk: w tym roku happeningi, performanse, instalacje, projekty scenograficzne można było policzyć na palcach jednej ręki. Pozostały dzieła plastyczne (prezentowane podczas wystawy konkursowej) i teatralne.

Te ostatnie niestety nie wyrastały na ogół ponad poziom etiud studenckich, bez pretensji do oryginalności, odkryć repertuarowych czy przysłowiowego “mówienia własnym głosem". “Autorski" charakter spektakli sprowadzał się najczęściej do zespołowej reżyserii i kosmetycznych zmian w tekście. A przecież w Tczewie młodzi twórcy mogą zaprezentować projekty powstające w kontrze do tego, co żmudnie wypracowują w szkole pod czujnym...

4777

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]