Reklama

Wyborcza jesień na wsi

Wyborcza jesień na wsi

02.10.2005
Czyta się kilka minut
Jesień, piękna polska jesień, złocą się klony-jawory, wieczorami zimno, w dzień bardzo ciepło. Grzybów nie ma, bo i za sucho, i przymrozki zapewne uszkodziły grzybnię. Może jeszcze się pojawią, ale musi popadać. Deszcz zapowiadają na wybory i jeżeli chodzi o moje preferencje wyborcze, to chętnie bym widział deszcz bez przerwy od wyborów parlamentarnych do prezydenckich - wtedy by przyjechali przyjaciele z Krakowa i zbieralibyśmy grzyby.
N

Na razie zamiast grzybów są gęby, by się nie wyrazić gorzej, wszędzie gęby. Na spożywczym naliczyłem siedem, a na monopolowym - nie bez powodu - jedenaście. Jeden - mieszkaniec tej samej wsi, co ja, i były wicemarszałek Sejmu - dominuje naturalnie nad innymi, ale jego partia może w ogóle nie przekroczyć 5 procent. Ludność też popadła w szał wyborczy, gdyż we wsi co pewien czas zjawiają się przedstawiciele jednego ze sztabów i coś dają. Niektórzy sąsiedzi stoją przy głównej drodze i tylko czekają. Mnie przypadło takie duże pudełko zapałek ze zdjęciem kandydata, który startuje z jednej z list, z dwudziestej szóstej pozycji. Pewnie biedaka, skoro nie ma żadnych szans, na nic więcej nie było stać, ale zapałki rzecz cenna, a duże tym bardziej: będzie czym palić w piecu.

Nastawienie wsi do wyborów jest pozytywne. Pan, który czasem nam pomaga w ogrodzie, mówi, że...

3311

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]