Reklama

Wybieraj ogórkową

Wybieraj ogórkową

14.11.2016
Czyta się kilka minut
Jesteśmy dzieciom winni poczucie stałości i bezpieczeństwa, tym bardziej kiedy świat zewnętrzny nas samych tego pozbawia. Winni strawę ciepłą, otulającą, acz zwyczajną, solidarną i wspierającą.
Fot. dreamstime.com
Fot. dreamstime.com
T

Tylko co powiemy dzieciom? Spojrzeliśmy na siebie z moją lepszą połową ponad miską z obierkami, albowiem skrobaliśmy ziemniaki. Specjalnie przeniesiony do kuchni komputer nadawał prosto z Ameryki odgłosy darcia szat przez płatnych znawców lekkostrawnych prawd śniadaniowych. Po czym przemówił Ten-który-wszystko-popsuł, niezbornie i ciągiem luźno powiązanych fraz, z całą tą nieudawaną safandułowatością wujaszka na imieninach wygłaszającego czwarty toast.

Dużo było tych ziemniaków. Mieliśmy niebawem udać się na Południe po młode wino, zachodziła więc konieczność wyposażenia potomstwa w jedzenie, co by nie znalazło pretekstu, żeby przez trzy dni jeść mrożoną pizzę i zjełczałe sajgonki. Na kuchni już czekał ugotowany wieczorem smakowity wywar na krowim ogonie, z dużą ilością marchwi, pora, selera, białego pieprzu i lauru, bez tymianku jednak, bo w planie była ogórkowa. Kwaśny zaś...

6242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]