Reklama

Ładowanie...

Wybieraj ogórkową

14.11.2016
Czyta się kilka minut
Jesteśmy dzieciom winni poczucie stałości i bezpieczeństwa, tym bardziej kiedy świat zewnętrzny nas samych tego pozbawia. Winni strawę ciepłą, otulającą, acz zwyczajną, solidarną i wspierającą.
Fot. dreamstime.com
Fot. dreamstime.com
T

Tylko co powiemy dzieciom? Spojrzeliśmy na siebie z moją lepszą połową ponad miską z obierkami, albowiem skrobaliśmy ziemniaki. Specjalnie przeniesiony do kuchni komputer nadawał prosto z Ameryki odgłosy darcia szat przez płatnych znawców lekkostrawnych prawd śniadaniowych. Po czym przemówił Ten-który-wszystko-popsuł, niezbornie i ciągiem luźno powiązanych fraz, z całą tą nieudawaną safandułowatością wujaszka na imieninach wygłaszającego czwarty toast.

Dużo było tych ziemniaków. Mieliśmy niebawem udać się na Południe po młode wino, zachodziła więc konieczność wyposażenia potomstwa w jedzenie, co by nie znalazło pretekstu, żeby przez trzy dni jeść mrożoną pizzę i zjełczałe sajgonki. Na kuchni już czekał ugotowany wieczorem smakowity wywar na krowim ogonie, z dużą ilością marchwi, pora, selera, białego pieprzu i lauru, bez tymianku jednak, bo w planie była ogórkowa. Kwaśny zaś...

6242

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]