Reklama

Wnuki: instrukcja obsługi

Wnuki: instrukcja obsługi

24.01.2007
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
A

ARTUR SPORNIAK: - Młodzi zakonnicy pytali kiedyś doświadczonego starego współbrata, czego mu w życiu zakonnym najbardziej brakowało. Spodziewali się, że odpowie: kobiety, tymczasem on bez wahania powiedział: wnuków! Czy rzeczywiście bycie dziadkiem jest tak ważnym doświadczeniem?

JUSTYNA DĄBROWSKA: - Miłość do wnuków jest ostatnią wielką miłością, którą mamy szansę przeżyć. W dodatku nie jest ona obciążona ciężarem odpowiedzialności. Za dzieci odpowiedzialni są rodzice i to oni trzymają ster w rękach. Natomiast dziadkowie mogą się po prostu radować kontaktem z wnukami. Nie mają poczucia brzemienia, że od ich poczynań tak wiele zależy - zwykle są znacznie swobodniejsi w relacji z dziećmi. Dlatego bycie dziadkiem jest wyjątkowym uczuciem i szkoda, że czasem dziadkowie albo rodzice nie dostrzegają, przed jak wielką szansą stanęli w życiu.

...

10729

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]