Reklama

Wesele Pauliny

Wesele Pauliny

16.02.2010
Czyta się kilka minut
Kiedy rozlegają się pierwsze takty "Czerwonych korali", wbiega pomiędzy tańczących, ściąga z szyi grube korale, nie rozrywając nici, i rzuca je za siebie. Śmiejemy się, klaszczemy, Paulina tańczy. Gdy inni kręcą się na marginesach, onieśmieleni, ona zawsze jest w środku. "Do której się będziesz bawić?", "Do piątej". My już o trzeciej będziemy podpierać głowę stołem.
M

Ma dwadzieścia lat, prawie dwadzieścia jeden. Jest najmłodsza z trójki rodzeństwa. Brat Artek właśnie się ożenił z Dorotką; to ich wesele, ale wspaniałomyślnie oddali je Paulinie. Siostra Iza chodzi z Michałem. W czasie Mszy ślubnej Paulina odwraca się do nich: "Iza i Michał - w niedzielę". Czyli najlepiej, żeby się pobrali na drugi dzień, wtedy Paulina mogłaby tańczyć dwie noce z rzędu.

Kiedy szykuje się na zabawę, oprócz grubych korali zakłada długą spódnicę. Na imprezach królują raczej krótkie kreacje, ale Paulina w mini nie wyglądałaby dobrze. Poza tym lubi się przyglądać, jak kolorowy materiał wiruje wokół nóg. Kiedy ją zagadnąć przed imprezą, co robi, odpowiada: "Laskuję się". Czasem się zastanawiam, kogo widzi, kiedy patrzy w lustro. Czy przeszkadza jej to, że jest downem? Znamy się szesnaście lat. Nigdy o tym nie rozmawialiśmy. To znaczy nigdy nie...

2557

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]