Reklama

Werwa i drżenie

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Marek Bieńczyk: Podeszli do mnie jak książę do Kopciuszka. Potrzebujemy cyberludka, powiedzieli, brakuje kilku. Machaj rękami i idź, wystarczy - zapewnili.
M

Minął rok, niektóre obrazy się zamazują, ale ten jeden powraca jak konieczność. Na sambadromie na razie się uspokoiło, zapanowała cisza, która leczy rozdrażnione bębenki, po białej tafli przemykają w pomarańczowych wdziankach sprzątacze, dziesięciu, dwudziestu, za chwilę pięćdziesięciu. Z miotłami, z szufelkami, na elektrycznych odkurzaczach podobnych do samochodzików z wesołego miasteczka.

Spychają cekiny, świecidełka, wstążki w kupki, które zaraz znikają w wielkich plastikowych torbach albo wnętrznościach maszyny. To fantastyczne, ile kilogramów odpadków jedna szkoła samby może zostawić na tafli... Niekiedy któryś kierowca odkurzacza zakręci dla zabawy piruet albo chłopak z miotłą wykona parę tanecznych gestów - czysty choreograficzny majstersztyk, za dobry na najlepszy polski musical. Zrywają się na chwilę oklaski, każdy tu mógłby być gwiazdą, każdy ma te...

22761

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]