Reklama

Watoto idą do szkoły

Watoto idą do szkoły

21.08.2005
Czyta się kilka minut
Od ludobójstwa w Rwandzie minęła ponad dekada. W najcięższym, powojennym czasie akcje charytatywne chroniły rwandyjskie dzieci wojny od śmierci głodowej. Teraz te dorastają, ale dalej potrzebują pomocy: by wystartować w dorosłe życie.
Dzieci na drodze w Karamie (Rwanda)
M

Misjonarze w Afryce opowiadają, jak zakonnik poprosił księdza, na chwilę przed spodziewanym rozstrzelaniem obu: “Udziel mi rozgrzeszenia w obliczu śmierci", a ten odpowiedział: “Zapomniałem słów formuły!". Obaj przeżyli. Bywa trudniej. Jak w przypadku jednej z sióstr, nie potrafiącej cieszyć się kąpielą w jeziorze Kivu. Pamięta, jak jezioro wypełniło się ciałami zamordowanych.

To przeszłość. Życie w Rwandzie odnalazło rytm.

Rwanda spędza sen z powiek Magdalenie Słodzince. Z grupą wolontariuszy prowadzi akcję “Adopcja Serca". Chodzi o kilkaset afrykańskich dzieci czekających na pomoc, czyli od 8 do 15 euro, wysyłanych co miesiąc z Polski, na pokrycie kosztów utrzymania lub nauki.

W ciągu pierwszych pięciu lat wsparcie ze strony polskich “rodziców" adopcyjnych otrzymało (i nadal otrzymuje) 2300 dzieci z Rwandy i Konga. W 2005 r....

8465

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]