Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

ŚDM 2019 w Panamie

ŚDM 2019 w Panamie

31.07.2016
Czyta się kilka minut
Podczas mszy posłania w Brzegach papież Franciszek ogłosił, że następne Światowe Dni Młodzieży zorganizuje archidiecezja panamska.
P

Panamski duchowny, ks. Freddy Ramirez, przyznaje, że organizacja ŚDM to wielkie i trudne zadanie. Zapewnia jednak o gościnności Panamczyków.

„Widzimy, jak to zorganizowaliście tutaj, w Polsce, i jak daliście z siebie wszystko, żeby młodzi zostali dobrze przyjęci. Panama to kraj mały, ale bardzo przyjemny, bardzo gościnny. Sądzę, że to cudownie, że organizujemy u nas Światowe Dni Młodzieży. Umocni to nasz Kościół, ale też skorzysta na tym turystyka, co nie jest dla nas bez znaczenia. Myślę, że to będzie dla nas błogosławieństwo od Boga” – powiedział kapłan.

Światowe Dni Młodzieży odbywają się z inicjatywy Jana Pawła II. Pierwsze takie spotkanie zorganizowano w marcu 1986 roku w Rzymie pod hasłem: „Abyście umieli zdać sobie sprawę z nadziei, która jest w was”.

KAI


Czytaj wszystkie newsy, relacje i komentarze o ŚDM

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]