Reklama

ŚDM 2019 w Panamie

ŚDM 2019 w Panamie

31.07.2016
Czyta się kilka minut
Podczas mszy posłania w Brzegach papież Franciszek ogłosił, że następne Światowe Dni Młodzieży zorganizuje archidiecezja panamska.
P

Panamski duchowny, ks. Freddy Ramirez, przyznaje, że organizacja ŚDM to wielkie i trudne zadanie. Zapewnia jednak o gościnności Panamczyków.

„Widzimy, jak to zorganizowaliście tutaj, w Polsce, i jak daliście z siebie wszystko, żeby młodzi zostali dobrze przyjęci. Panama to kraj mały, ale bardzo przyjemny, bardzo gościnny. Sądzę, że to cudownie, że organizujemy u nas Światowe Dni Młodzieży. Umocni to nasz Kościół, ale też skorzysta na tym turystyka, co nie jest dla nas bez znaczenia. Myślę, że to będzie dla nas błogosławieństwo od Boga” – powiedział kapłan.

Światowe Dni Młodzieży odbywają się z inicjatywy Jana Pawła II. Pierwsze takie spotkanie zorganizowano w marcu 1986 roku w Rzymie pod hasłem: „Abyście umieli zdać sobie sprawę z nadziei, która jest w was”.

KAI


Czytaj wszystkie newsy, relacje i komentarze o ŚDM

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]