Reklama

Uwięzione słowo

Uwięzione słowo

07.10.2019
Czyta się kilka minut
Niedawno dowiedzieliśmy się od ważnego polityka, że nikt inny, tylko „Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego powszechnie znanego w Polsce systemu wartości”.
C

Co więcej, „każdy dobry Polak musi wiedzieć, że poza nim [Kościołem] jest nihilizm i my ten nihilizm odrzucamy”. Odrzucamy zatem ekumenizm, dialog międzyreligijny, II Sobór Watykański i posoborowych papieży (w tym tych, których ogłosiliśmy świętymi), odrzucamy żydów, muzułmanów z Białostocczyzny i tych nowo przybyłych, protestantów, ateistów – właściwie wszystkich, którzy nie podzielają naszych poglądów. Poglądów nie nowych, ale za to sprawdzonych, wypróbowanych w ogniu wojen religijnych, stosów, pogromów, gett, burd w parlamencie i na stadionach.

Na szczęście jest jeszcze w narodzie paru proroków. Prymas Wojciech Polak tak skomentował wypowiedź polityka: „Nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła katolickiego w Polsce ani w ogóle stanowisko Kościoła katolickiego”. Niech to wystarczy, na więcej szkoda słów.

A teraz inny biskup, Heinrich Bedford-Strohm, szef rady...

2565

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]